Napisz do nas: info@szkolenia-avsec.pl

Szkolenia IT Security

Start > Szkolenia IT Security

Zapraszamy na stacjonarne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa IT, którego celem jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat podstawowych norm w zakresie wdrażania środków mających na celu eliminowanie zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa.

Zgodnie z postanowieniami zmiany do rozporządzenie wykonawczego (UE) rozporządzenia 2015/1998 ustanawiającego szczegółowe środki w celu wprowadzenia w życie wspólnych podstawowych norm ochrony lotnictwa cywilnego w odniesieniu do środków w zakresie cyberbezpieczeństwa, szkolenie to jest skierowane dla osób odpowiedzialnych w podmiotach prowadzących działalność lotniczą tj. operatorów portów lotniczych, przewoźników lotniczych i innych podmiotów, które identyfikowali swoje krytyczne systemy technologii informacyjno – komunikacyjnych.

Tematyka szkolenia IT security

  1. Podstawowe atrybuty (cechy szczególne) bezpieczeństwa informacji – poufność, integralność, dostępność.
  2. Złośliwe oprogramowanie.
  3. Ataki socjotechniczne.
  4. Procedury wewnętrzne w podmiotach prowadzących lotniczą działalność gospodarczą.
  5. Zarządzanie podatnościami.
  6. Znajomość wcześniejszych aktów bezprawnej ingerencji w lotnictwie cywilnym, aktów terrorystycznych i bieżących zagrożeń.
  7. Znajomość procedur zgłaszania.
  8. Znajomość elementów przyczyniających się do ustanowienia solidnej i odpornej kultury ochrony w miejscu pracy i w obszarze lotnictwa, w tym między innymi wiedza na temat zagrożeń wewnętrznych i radykalizacji.

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez Pana Dr. Bartosza Stolarka – instruktora szkoleń w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego, eksperta z zakresu bezpieczeństwa w lotnictwie oraz Pana Macieja Karpiuka – instruktora obecnego w branży security od wielu lat: twórcy rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa transakcji kartami płatniczymi (np. Samsung Pay), jak również bezpieczeństwa urządzeń mobilnych zarówno od strony systemu operacyjnego jak i aplikacji (np. SoftPOS).

Szkolenie odbywa się w Warszawie, raz w miesiącu. Koszt uczestnictwa wynosi 500 PLN netto/osoby.
Liczba miejsc ograniczona.

W przypadku zainteresowania uczestnictwem w szkoleniu, wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: bartosz.stolarek@avsec.pl lub pod numerem telefonu: +48 604-576-570.

Zapraszamy!

 

test